23 lipca 2016 odbył się I etap “Europejskiej Ligi Weteranów” w polskim mieście Babimost.

Europejskа Liga Weteranów została założona w 2011 roku przez przedstawicieli sportu i klubów piłkarskich z 3 krajów – KS “Legion XXI” (Kijów, Ukraina), KP “Baltika” (Kaliningrad, Rosja) i KS “Polonia 1912” (Leszno, Polska). Następnie dołączył do Ligi białoruski zespół KP “Adams” i zespół z Łotwy “Metallurg” (Liepaja).

Aris (Wrocław / Leszno, Polska)

Balticа (Kaliningrad, Rosja)

Adams (Brześć, Białoruś)

Legion XXI (Bucha /Gostomel / Irpen / Kijów, Ukraina)

Prawdziwą ozdobą turnieju był mecz pierwszej tury, w której spotkali się starzy przyjaciele-rywale Bałtyk (Kaliningrad) i ukraiński Legion XXI.

W pierwszej połowie walka była wyrównana. W ostatnich sekundach pierwszej połowy spotkania, po podaniu z rzutu rożnego, absolwent klubu piłkarskiego w Żytomierzu,były gracz Charkowa “Metalist” Andrey Ilyukhin wyprowadził “Baltika” na prowadzenie. W drugiej połowie Legioniści znacznie przyspieszyli, przejęli inicjatywę i udało im się wyrównać stan meczu. Zrobił to wielokrotny mistrz Ukrainy w futsalu Maxim Pawlenko.

W drugiej turze Bałtyk i Legion XXI z trudem zwyciężyli z białoruskim i polskim zespołem, odpowiednio.

W ostatniej rundzie zespoły walczyły o pierwsze miejsce. Zespół kaliningradzki w zaciętejwalce pokonał polską drużynę. Legioniści od pierwszych minut zaczęli atakować bramkę “Adams”. Ale zespół z Białorusi zdecydowanie grał w obronie, i na koniec meczu przeprowadził 3 piękne iskuteczne kontry i zwyciężył 3-0.